2418/617
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Reolvæg af massiv mahogni bestående af fire bogkasser med fire tilhørende sokler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. Sokkel. H. 5. B. 76. D. 27.5. (8)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En sokkel med revne/brud.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
(Autobud) | ||